top of page
Szukaj
 • ATW Production

Jak zorganizować pierwszy koncert

Zaktualizowano: 20 maj 2021
Są dwa typy muzyków, jedni będą czekać aż wypieszczą materiał muzyczny do ostatniego detalu, inni od razu po pierwszej próbie zaczną myśleć o występach. Niezależnie od tego kiedy zaczniesz organizować swój pierwszy koncert, sprawdź o czym warto pamiętać:


 • przygotuj porządną ofertę Twojego koncertu. Skup się na ciekawym opisie, wklej linki do muzyki, nie zapomnij o kontakcie do Ciebie. Staraj się unikać załączników, podaj wszystkie potrzebne informacje w treści maila. Ludzie często czytają pocztę w komórkach. Ułatwisz im życie!

 • zrób ciekawą sesję zdjęciową. Jeśli nie masz pieniędzy na profesjonalne usługi zawsze możesz poprosić kogoś znajomego. Większość zna jakiegoś zapaleńca, który potrafi cały dzień chodzić z aparatem po mieście. Poproś go o pomoc! Zrób wszystko aby nie prezentować zdjęć ze smartphona a szczególnie selfiaczów;

 • Zanim udasz się do miejsca gdzie chcesz zorganizować swój koncert sprawdź w internecie kto ostatnio/niedługo będzie tam grał, czy koncerty są biletowane a może każde wejście jest darmowe, ile osób może wejść na koncert, gdzie się reklamują i kto decyduje o koncertach. Ta wiedza sprawi, że będziesz partnerem.

 • Przygotuj swój pierwszy rider techniczny. Na sto procent usłyszysz: “Jak wygląda Wasz rider techniczny?”

 • Potwierdź wszystkie ustalenia na piśmie. Nie musi być to umowa, na początek wystarczy wymiana informacji drogą mailową. Niech będzie jasno napisane kto za co odpowiada przy organizacji koncertu. Zadbaj aby e-mail został potwierdzony;

 • Zawsze pomagaj w reklamie koncertu. Rozpuszczaj informacje wśród znajomych, przyjaciół i rodziny. Wbrew pozorom “nasi ludzie” to najlepsi fani. Wykorzystaj Facebook, Instagram, Tik Tok - niech wszyscy wiedzą, że Twój band “is coming to town” :-)

 • W dzień koncertu bądź punktualnie na próbie dźwięku. Ustaw odpowiednie poziomy głośności w monitorach odsłuchowych i sprawdź wszystkie wykorzystywane brzmienia. Nie kończ próby po jednej piosence. Sprawdź dokładnie wszystkie poziomy i brzmienia nawet jeśli akustyk będzie sugerował, że po 5 minutach już macie wszystko ustawione. Dokładność na próbie zapewni Ci komfort grania na koncercie. W końcu to Twój występ!! Dbaj zawsze o brzmienie!

 • Nie przesadzaj z alkoholem, nawet jeśli jest za darmo;

 • Wyjdź do ludzi po koncercie, nie zamykaj się w garderobie. To Twoje 5 minut aby poznać swoich fanów i przywitać się z przyjaciółmi i rodziną.

 • Pamiętaj aby podziękować wszystkim, którzy pomogli Ci przy organizacji koncertu.

 • Nie obijaj się. Organizuj kolejne koncerty! Przecież tworzysz aby pokazać swoją muzykę innym ludziom. Koncerty to najlepsza okazja!
#jakzorganizowaćpierwszykoncert #impresariat #managermuzyczny #management #selfmenago #atwproductionpl


Dołącz do naszej grupy na Facebook: GRUPA WSPARCIA MUZYKÓW MENADŻERÓW


Zejdź na dół strony i subskrybuj aby dostawać ciekawe newsy na temat managementu, bookingu i promocji w mediach.

83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page