top of page
Szukaj
  • ATW Production

8 porad jak zorganizować trasę koncertową

Zaktualizowano: 20 maj 2021


  1. Zacznij przygotowanie trasy przynajmniej pół roku wcześniej. Zyskasz więcej elastyczności w swoich działaniach;

  2. Staraj się organizować koncerty w jednym regionie lub “po trasie”. Paliwo do busa nie jest tanie i nie warto jeździć w ciągu jednego weekendu po całej Polsce. Logistyka rules!!

  3. Ostatni koncert warto zorganizować blisko swojego miasta. Wracając do domu po występie zaoszczędzisz na noclegach.

  4. Pilnuj finansów ale pamiętaj, że nie zawsze musisz zarobić. Czasem opłaca się zagrać za małą stawkę lub bez pieniędzy. Prowadzenie zespołu to jak prowadzenie firmy. Staraj się myśleć i przewidywać długofalowo. Inwestuj w zespół i zawsze idź do przodu!

  5. Reklama dźwignią handlu. Zasada jest jedna: Ludzie nie przyjdą na koncert, jeśli nie dowiedzą się, że grasz. Robiąc promocję, zwiększasz swoje szanse na SOLD OUT. To bardzo przyjemne uczucie gdy zabraknie biletów na bramce!

  6. WAŻNE: Alkohol jest dla ludzi ale nie dla kierowcy! Nie dojedziesz na czas jeśli po pierwszym koncercie w trasie wszyscy upiją się w trupa. Uwierz mi - to się nie uda! Nie uda się, nie dojedziesz. Nie ma szans...

  7. Pamiętaj o Merchu: płyty, kubki, koszulki i inne bajery. Sprzedaż po koncercie to może być znacząca część Twojego zarobku, Nie zapominaj o tym.

  8. Wyjazd w trasę koncertową to przede wszystkim wielka przygoda. Spędzaj miło czas z kumplami!#trasakoncertowa #atwproductionpl #kierowcaniepije #kasujbiletynabramce #managementmuzyczny #imienowski


Dołącz do naszej grupy na Facebook: GRUPA WSPARCIA MUZYKÓW MENADŻERÓW


Zejdź na dół strony i subskrybuj aby dostawać ciekawe newsy na temat managementu, bookingu i promocji w mediach.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page